Układanie drewnianych puzzli WOOD YOU DO 0
puzzle dla dzieci

 Jak układać puzzle drewniane marki WOOD YOU DO?

 

W czym kryje się sekret szybkiego układania puzzli? Czy trzeba mieć specjalne umiejętności by układać puzzle?


Oto kilka porad, które ułatwią zabawę.


1. ROZŁÓŻ PUZZLE GRAFIKĄ DO GÓRY

Najważniejszy jest by widzieć wszystkie drewniane elementy z grafiką. Dzięki Temu odnajdziemy wyróżniające się elementy. Polecamy aby układanie puzzli zacząć od wyszukania elementów wyróżniających się,  takich jak oczy , kwiaty lub inne charakterystyczne części puzzli, które wyróżniają się kolorem od reszty puzzli.

 

2. DOPASUJ KSZTAŁTY

W układaniu puzzli drewnianych przyda się wyłapanie na początku wszystkich kształtów zwierząt, roślin itp. i dopasowanie do nich elementów sąsiadujących puzzli. Dzięki temu mamy już ułożonych kilkadziesiąt puzzli. Z resztą obrazu może być już troche trudniej i musimy lepiej wytężyć wzrok i pamięć.

 

3. ZACZNIJ OD MNIEJSZYCH POWIERZCHNI

Jeżeli puzzle w większej powierzchni składają się z podobnej tonacji barwnej jak np.„niebo” - proponujemy zacząć od układania mniejszych części obrazka takich jak – oczu , uszu , nosa itp.

 

4. NIE PODDAWAJ SIĘ! 

To ostatnia i najważniejsza wskazówka.  Nie zrażaj się przy pierwszych napotkanych trudnościach dopasowania elementów puzzli. Układanie puzzli to hobby dla każdego i dodatkowo pozytywnie wpływa na nasz mózg – poprawia pamięć krótkotrwałą, rozumowanie wzrokowo-przestrzenne i łagodzi stres. Jeśli  potrzebujesz przerwy od natłoku spraw codziennych i świata cyfrowego, nasza kolekcja puzzli stanowi idealne rozwiązanie. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl